Ana Sayfa
Konsorsiyumlar

MATUK 2019, Erasmus+ KA108 STAJ HAREKETLİLİĞİ

2019 KA108 Staj Hareketliliği, MATUK PROJESİ

Erasmus+ KA108 Staj Hareketliliği Projesi

Marmara Turizm Konsorsiyumu  -MATUK-

( Staj Alanı: Turizm )

 

Marmara Turizm Konsorsiyumu KA108 projesi sadece Turizm bölümü öğrencilerine açık bir staj hareketliliği projesi olup genel kural ve kaideler açısından KA103 Staj projesi ile aynıdır. KA103 Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği hakkında bilgi için lütfen Erasmus web sayfamızı inceleyiniz.

Kırklareli – Trakya ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası'nın katılımıyla Turizm Fakültesi öğrencilerinin disiplin ve yeterliliklerini pekiştirmelerini, işyeri tecrübesi kazanırken, Turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanı olmanızı hedeflediğimiz projemize;

  • Genel Akademik Not Ortalamanız minimum 2,20 ve üzerinde olan,
  • Fakültemiz zorunlu staj yapma yetkinliğine erişmiş,

tüm öğrencilerimiz başvuru hakkına sahiptir.

Projemiz kapsamında değerlendirmeye tabi tutulacak öğrencilerimize Avusturya’ nın Viyana şehrinde mevcut kurumumuz ile işbirliği bulunan Yiyecek-İçecek İşletmelerinde 2 ay süreyle hibeli staj imkânı sağlanacaktır.  Fakültemiz staj yönergesinde belirlenen  “altmış (60) günlük zorunlu Ara Stajı” na saydırabileceğiniz fırsattan faydalanmak için; 11.01.2019 tarihine dek başvuru formunuz ve güncel transkriptiniz ile SUBÜ Turizm Fakültesi Erasmus Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Didar Sarı Çallı'ya şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

2019 Yaz dönemini kapsayan faaliyetin gerçekleştirme süresi 01 Haziran 2019 – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

Dileyen öğrenciler kendi imkânlarıyla, -ilgili kurumda devam etmek şartıyla, 2 aylık zorunlu staj sürelerini 3 aya da çıkarabilirler. Bu ilave 1 ayın organizasyonu ve maddi yükümlülüğü ile sigorta kapsamı tamamen öğrenci sorumluluğunda olacaktır. 

Başvurularınız için ekteki başvuru formu ve transkriptiniz ile 11.01.2019 tarihine kadar Başvurular toplandıktan sonra yapılacak dil sınavı ve sözlü mülakat ile gitmeye hak kazanan öğrenciler belirlenecektir.

HİBELER:

Staj Hareketliliği hibeleri için:

Bkz:   http://erasmus.subu.edu.tr/tr/icerik/10893/72059/2018-19-hibe-miktarlari

STAJ HAREKETLİLİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ

Erasmus web sayfası / Staj Hareketliliği / Genel Bilgi

Bkz,   https://erasmus.subu.edu.tr/tr/icerik/10874/3313/staj-hareketliligi

 
BAŞVURU FORMU İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

Dosyalar