Ana içeriğe atla

Değerli Personellerimiz,

21.02.2022 - 31.03.2022 tarihlerinde başvurusu alınan 2022/23 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliklerinin sonuçları açıklanmıştır. 

 

Ders Verme Hareketliliği Değerlendirme Sonuçları İçin Tıklayınız.

Eğitim Alma Hareketliliği Değerlendirme Sonuçları İçin Tıklayınız.

 

PERSONEL DERS VERME HAREKETLİLİĞİNE HAK KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Personellerimizin, anlaşmalı olduğumuz üniversitelere, (https://erasmus.subu.edu.tr/tr/ikili-anlasmalarimiz) Erasmus Ders Verme Hareketliliği (Erasmus Staff Mobility for Teaching) kapsamında hak kazandıklarını ve üniversiteye ziyaret gerçekleştirmek istediklerini talep edip, ilgili üniversitenin Uluslararası İlişkiler/Erasmus Koordinatörlüğünden kabul/davet mektuplarını temin etmeleri gerekmektedir. (Partner kurum, Personel Hareketliliği için iş planı (Staff  Mobility Agreement) doldurmanızı isteyebilir. İş planına sitemizden (https://erasmus.subu.edu.tr/tr/ders-verme-hareketliligi) ulaşabilirsiniz.) 

Personeller davet mektuplarını en geç 31.12.2022 tarihine kadar, Dış İlişkiler Ofisine teslim etmelidir. 

Hareketlilik başlangıç tarihi en erken 01.10.2022 olmalıdır.

Ziyaret süresi minimum 2 gün olmalıdır. (Davet/kabul mektubu üzerindeki tarihler minimum 2 gün olmalıdır.)

Personellerimize 2 gün faaliyet günü + 1 gün seyahat günü olmak üzere, 3 gün gündelik + seyahat desteği hibesi verilmektedir. (Örn. Almanya. ((144*3=432) + 360 =792 Euro))

Hibeler, %100 tek ödeme şeklinde, personelin hareketliliği başlamadan önceki son 2 hafta içerisinde hesaplarına yatırılmaktadır. 

Davet mektubu temin eden personellerimiz, sitemizde (https://erasmus.subu.edu.tr/tr/ders-verme-hareketliligi) bulunan A. Yurt Dışına Gitmeden Evvel Hazırlanması Gereken Evraklar 'ı gitmeden en az 15 gün öncesinden Dış İlişkiler Ofisine ıslak imzalı teslim etmeleri gerekmektedir. 

 

PERSONEL EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİNE HAK KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Personellerimizin, anlaşmalı olduğumuz üniversitelere, (https://erasmus.subu.edu.tr/tr/ikili-anlasmalarimiz) Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği (Erasmus Staff Mobility for Training) kapsamında hak kazandıklarını ve üniversiteye ziyaret gerçekleştirmek istediklerini talep edip, ilgili üniversitenin Uluslararası İlişkiler/Erasmus Koordinatörlüğünden kabul/davet mektuplarını temin etmeleri gerekmektedir. (Partner kurum Personel Hareketliliği için iş planı (Staff  Mobility Agreement) istediği takdirde sitemizden (https://erasmus.subu.edu.tr/tr/egitim-alma-hareketliligi) indirilip, doldurulduktan sonra partner kuruma gönderilmelidir.)

Davet mektupları, hareketliliğe katılacakları kurumun bilgileri, isim -  soy isimlerinin belirtildiği, Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında olduğu (Erasmus Staff Mobility for Training), hareketliliğin amacının belirtildiği ve minimum 2 İş günlük tarih aralığının belirtildiği bir format olmalıdır.

Personeller davet mektuplarını en geç 31.12.2022 tarihine kadar Dış İlişkiler Ofisine teslim etmelidir. 

Hareketlilik başlangıç tarihi en erken 01.10.2022 olmalıdır.

Ziyaret süresi minimum 2 gün olmalıdır. (Davet/kabul mektubu üzerindeki tarihler minimum 2 gün olmalıdır.)

Personellerimize 2 gün faaliyet günü + 1 gün seyahat günü olmak üzere, 3 gün gündelik + seyahat desteği hibesi verilmektedir. (Örn. Almanya. ((144*3=432) + 360 =792 Euro))

Hibeler, %100 tek ödeme şeklinde, personelin hareketliliği başlamadan önceki son 2 hafta içerisinde hesaplarına yatırılmaktadır. 

Davet mektubu temin eden personellerimiz, sitemizde bulunan (https://erasmus.subu.edu.tr/tr/egitim-alma-hareketliligi) A. Yurt Dışına Gitmeden Evvel Hazırlanması Gereken Evraklar 'ı gitmeden en az 15 gün öncesinden Dış İlişkiler Ofisine ıslak imzalı teslim etmeleri gerekmektedir. 

 

Seçim Sonuçlarına İtiraz

İlana başvuran personelin seçim sonuçlarına itirazı olması durumunda seçim sonuçlarının ilanından sonra en geç 7 gün içerisinde birimimize bir dilekçeyle başvurması gerekmektedir. Dilekçe elektronik posta ile de iletilebilir. (erasmus@subu.edu.tr)

Seçimler, Erasmus Uygulama El Kitabı’nda belirtilen ve Üniversitemiz Seçme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenen kararlara göre Erasmus Kurum Koordinatörlüğünce 2021-1-TR01-KA131-HED-000003192 ve Ulusal Ajans'a başvurusu yapılan olan 2022-1-TR01-KA131-******* no'lu projeleri için gerçekleştirilmiştir.