Ana içeriğe atla

Değerli öğrencilerimiz,

*** Yenilenen kararnameye göre öğrenciler yalnızca öğrenci belgeleri ile harçsız pasaport başvurusunda bulunabilirler. Kabul edilmeyenler durumlar için aşağıdaki adımları takip ederek, kururumuzdan pasaport harcı muafiyet evrakı da alabilirsiniz.

Birmimiz Work&Travel vb. Aktiviteler için danışmanlık hizmeti vermemektedir. Öğrenciler bu işlemler için ilgili Yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleriyle şahsen irtibata geçmelilerdir. Üniveristemiz öğrencilerine yönelik sadece Harçsız Öğrenci Pasaportu başvurusu için bir üst yazı hazırlayıp sunmaktadır.

Bireysel olarak yurt dışına eğitim, dil ve kültür gibi çeşitli aktiviteler için çıkmak isteyip, birimimize Harçsız Öğrenci Pasaportu için başvuran öğrencilerimiz için başvuru formu düzenlenmiştir. 

Aynı şekilde başvuru süreci de düzenlenmiş olup, izlenecek yol aşağıda açıklanmıştır;

*Work&Travel, Interrail, Dil Eğitimi, Kültürel Gezi, Teknik Gezi vb. programlara dahil olarak yurt dışına gidecek her öğrencimiz, pasaport harcı muafiyeti için ekteki formu doldurup, okuduğu akademik BÖLÜM BAŞKANLIĞINDAN onaylatacaktır.

*Eksiksiz doldurulup, bölüm başkanlığınca imza ve kaşelenerek onaylanan form, Öğrenci alınacak olan Öğrenci Belgesi, Davet Mektubu/Yazısı (Work&Travel ve Dil Eğitimi öğrencileri) da eklenerek SUBÜ Dış İlişkiler Şube Müdürlüğüne teslim edilecektir.

*Uygunluğu halinde Şube Müdürlüğümüzce hazırlanacak olan Harçsız Öğrenci Pasaportu için gerekli evrakınızın bilgisi öğrencilerin öğrenci e-postalarına mail yoluyla bildirilecektir. Duyurulan öğrenci, evrakını müdürlüğümüzden teslim alacaktır.

Not: *Formun eksiksiz doldurulması, ilgili belgelerin tam olarak eklenmesi önem arz ettiği için öğrencilerimizin bu hususa dikkat etmesi rica olunur. Aksi takdirde istenen belge eksik başvuru nedeniyle alınamaz.

*Başvuru Formu Birimimizden de temin edilebilir.

*Interrail vb. Programlara katılacak öğrencilerin davet yazısı getirme zorunluluğu yoktur.

 

Dosyalar: